Bowenova terapie pro psy

OŠETŘENÍ ZVÍŘAT TECHNIKOU B. M. T. (BODOVÁ MYOFASCIÁLNÍ TECHNIKA)

Bowenova "masáž" se díky svým blahodárným účinkům začala praktikovat i na zvířatech. Pomáhá navracet organizmus do rovnováhy, ztracené v důsledku vadného držení těla, nedostatku pohybu, fyzické námaze (sport), úrazu, infekce. Znovu nastolená harmonie pak umožní tělu využít jeho přirozenou schopnost sebeuzdravování. Může pomoci při: kulhání, špatném chození, přetížení svalového aparátu, při zánětech kloubů, měkkých tkání (svalů), bolestech zad i kyčlí, rehabilitaci po úrazech, po operacích, kašlání, kolikách, zánětech ledvin, při regeneraci po sportovních výkonech atd. Má také výrazný vliv na psychiku a celkovou pohodu zvířete.


LEKTOR KURZU

Jiří Beran autor techniky B.M.T., dlouholetý praktik v oblasti klasických masáží, reflexních terapií, bowen terapie...
Reiki učitel od roku 1996. Od roku 2000 se intenzivně věnuje vzniku BMT. Od roku 2003 pořádá kurzy v celé ČR.

Nezkrácený článek na odkazu: https://www.jiriberan.cz/seminare

autor článku Jiří Beran

CO JE BOWENOVA TERAPIE?

Bodová myofasciální technika patří mezi holistické metody (tělo je zde vnímáno jako celek). Tato technika byla inspirovaná prací Tomase Bowena.

Můžeme ji popsat jako práci s měkkou tkání (svaly, šlachy, fascie). Skládá se ze sérií jednotlivých pohybů přes přesně definované body lidského těla. Jedinečný je právě tento pohyb, kdy terapeut svými prsty nebo palci pohybuje kůží přes sval nebo úpon, šlachu speciálním pohybem. Tato technika se zabývá nejen kontrakcemi ve svalech, ale i ve svalové fascii. Ta představuje z hlediska fyziologie člověka zcela jedinečnou strukturu. Jedná se o spojitou tkáň, táhnoucí se od hlavy až ke špičkám prstů. Po cestě obepíná každý sval, orgán a svalové vlákno.

Uvolněním nejrůznějších omezení a kontrakcí v rámci myofasciální struktury pomocí BMT dosahujeme zlepšení krevního oběhu, lymfatické drenáže či vodivosti nervových vzruchů. Kromě toho často dochází k vylepšení funkce vnitřních orgánů (somatoviscerální reflexní vazba). Myslí se tím stavy, kdy myofasciální kontrakce přímo způsobují viscerální symptomy (u lidí - tachykardie, průjmy, zvracení, anginu pectoris, poruchy menstruace apod.). Ze základního principu fungování BMT vyplývá, že se nesoustředíme na uvolňování kontrakcí v jednom konkrétním svalu, ale pracujeme s celými oblastmi těla (kvadranty), popřípadě s celým tělem. Tento přístup vede k uvolnění na několika úrovních těla povrchových i vnitřních, a k přímému nebo nepřímému ovlivnění vnitřních orgánů.

!!! PŘIHLÁSIT SE NA SEMINÁŘ JE MOŽNÉ AŽ PO ABSOLVOVÁNÍ B.M.T. 1. STUPEŇ PRO LIDI !!!

Bowenova terapie se provádí velmi specifickým "brnkavým" pohybem, který je ojedinělý a nepodobá se žádným masážním hmatům. Ze zcela pochopitelných důvodů si lektor Jiří Beran klade podmínku, že každý zájemce o B.M.T. pro psy musí projít zaškolením na lidském těle, aby se techniku správně naučil a pak ji správně používal na zvířatech.Vy, kdo znáte naše kurzy, se jistě této podmínce nebudete divit - neusátle opakuji, že je nutné znát techniky perfektně pro aplikaci na zvířata, naopak ji uvítáte :)

TERMÍNY NA ROK 2021 JSOU JIŽ VYPSÁNY !

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ZDE:  https://www.bowenkurzy.cz/seminare/