O NÁS

Rehabilitační a rekondiční péče o zvířata je v České republice mladý, ale rychle se rozvíjející obor s velkou perspektivou. Zájem o osobní i profesní rozvoj v tomto směru roste, avšak možnost systematicky profesionálně se vzdělávat v oblasti rehabilitace zvířat není prozatím v ČR dostupná.

Naším cílem je předat Vám naše mnohaleté zkušenosti ve fyzioterapii malých zvířat, které jsme získali nejen investicemi do kvalitního zahraničního vzdělání, zaměřeného přímo na rehabilitaci zvířat (The University of Tenessee, USA), ale i sbíráním zkušeností v humánní oblasti, zaměřující se na rehabilitační metody.

V neposlední řadě pak naše vzdělání upevňujeme a prohlubujeme při každodenní rehabilitační práci se zvířaty.

V čele s Bc. Kateřinou Plačkovou, zakladatelkou a průkopnicí veterinární fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat
v ČR s mnohaletými zkušenostmi s rehabilitační prací se zvířaty, jsme se rozhodli vyhovět opakovaným žádostem o kvalitní a profesionální vzdělávání v oblasti rehabilitace zvířat, se zaměřením převážně na malá zvířata.

KDO JSME

Jsme progresivní team odborníků, připravený předat Vám maximum z našich znalostí a bohatých zkušeností v oblasti rekondiční a rehabilitační péče o zvířata.

Naše vzdělání si velmi pečlivě vybíráme a neustále na sobě pracujeme. Těší nás, že pro Vás můžeme být inspirací, a že Vám přinášíme stále nové trendy a informace v této oblasti.

Jsme autoři vlastních výukových materiálů a prezentací k odborným seminářům a kurzům, které jsme vytvořili nejen na základě našich vlastních zkušeností a znalostí, ale i díky konzultacím s veterinárními lékaři tak, aby splňovaly Vaše očekávání.

Klademe velký důraz na individuální přístup a prakticky zaměřenou výuku.

Klademe velký důraz na individuální přístup a prakticky zaměřenou výuku.Bc. Kateřina Plačková, CCRP

Certified Canine Rehabilitation Practitioner
Člen International Association for Veterinary Rehabilitation and Physical Therapy 

Registrovaný veterinární fyzioterapeut vedený u Veterinární správy ČR. 
Zakladatelka a průkopnice fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat v České republice. Od roku 2008 se věnuje rehabilitaci malých zvířat na klinice ve Vetcentru Duchek s.r.o. pod vedením MVDr. Lukáše Duchka. Během let její práce pomohla na nohy stovkám ochrnutých psů a její jméno má ve veternární rehabilitaci nemalou váhu.
Specializuje se na práci s neurologickými pacienty, vypracovala svou vlastní metodiku pro práci se psy bez hluboké citlivosti pánevních končetin a s úspěchem ji aplikuje na své psí pacienty. V poslední době je také hojně vyhledávaná majiteli sportovně využívaných psů.
Přednáší rehabilitaci malých zvířat a další témata pro různé vzdělávací i zájmové organizace, vede své vlastní vzdělávací programy v projektu Physiodog Academy.
Mezi její zájmy patří práce na osobním rozvoji, ve volném čase jezdí na motorce a ráda vaří. Doma má německého pinče Felixe a téměř neustále některého z neurologických psích pacientů, jejichž majitelé z mnoha osobních důvodů nemohou či nezvládají pravidelnou rehabilitaci jejich mazlíčků. Těmto pacientům věnuje Katka svůj volný čas.
Více o práci, vzdělání a referencích klientů Katky se dozvíte na samostatných stránkách o fyzioterapii zvířat: www.physiodog.cz

Bc. Kateřina Šponarová

Lektorka

Bc. Kateřina Šponarová

Vystudovala Speciální chovy na České zemědělské univerzitě v Praze, v průběhu studia, od roku 2012 pracovala jako veterinární sestra na non stop klinice Vetcentrum Duchek Praha. V té době se začala zajímat o záchranářský výcvik psů, s tím je spojeno i poskytování první pomoci lidem a samozřejmě i psů. Prošla mnohy kurzy a školeními první pomoci lidem, ve volném čase školila první pomoc psů po ZKO a záchranářských cvičákách.Je aktivní členkou hasičské záchranné brigády. Se svou fenou holandského ovčáka Ennie získala mnoho vyjímečně těžkých uístění při záchranářských zkouškách.

MVDr. Martina Frühauf Kolářová 

Lektorka

Roku 2009 úspěšně dokončila vzdělání na Veterinární a farmaceutické škole v Brně. Po škole nastoupila ve veterinární kliniku MVDr Herčíka, kde získala bohaté zkušenosti, samozřejmě i v kritických stavech zvířat. Na této veterinární klinice působí jako veterinární lékařka dodnes. Zároveň pracuje na zkrácený úvazek v Centru fyzioterapie zvířat PhysioDOG. Ve veterinární praxi má odslouženo mnoho hodin na pohotovosti. Absolvovala semináře na téma Akutní medicína psů a koček a nadále se oboru vzdělává. Je aktivní v přednáškové činnosti nejen ve svém oboru.

Ing. Monika Procházková

Organizační zajištění kurzů

Monika se o rehabilitaci zvířat se zajímá od roku 2012, kdy hledala vhodnou léčbu a prevenci pro svého zlatého retrievera Seana, který má problematické kyčle. Navštívila semináře "Jak správně namasírovat psa", "Péče o pohybový aparát psa" a "Hop na balón" pod vedením Kateřiny Plačkové a "Dornova metoda - zvířata" pod vedením Andrey Dunové. 
Výsledky rehabilitace, které vidí na vlastním pejskovi, ji natolik oslovily, že se rozhodla nadále se vzdělávat v oblasti fyzioterapie zvířat a v budoucnu se tomuto oboru i věnovat. Je nadšenou majitelkou zlatého retrievera, v rodině mají tři. Ve svém volném čase se věnuje loveckému výcviku rodinných retrieverů, výstavám a canisterapii.
Monika nám pomáhá s administrativní prací v souvislosti s organizováním kurzů a čas od času za nás převezme prezentaci rekondičního cvičení se psy na veřejných akcích.