O NÁS

Rehabilitační a rekondiční péče o zvířata je v České republice mladý, ale rychle se rozvíjející obor s velkou perspektivou. Zájem o osobní i profesní rozvoj v tomto směru roste, avšak možnost systematicky profesionálně se vzdělávat v oblasti rehabilitace zvířat není prozatím v ČR dostupná.

Naším cílem je předat Vám naše mnohaleté zkušenosti ve fyzioterapii malých zvířat, které jsme získali nejen investicemi do kvalitního zahraničního vzdělání, zaměřeného přímo na rehabilitaci zvířat (The University of Tenessee, USA), ale i sbíráním zkušeností v humánní oblasti, zaměřující se na rehabilitační metody.

V neposlední řadě pak naše vzdělání upevňujeme a prohlubujeme při každodenní rehabilitační práci se zvířaty.

V čele s Bc. Kateřinou Plačkovou, zakladatelkou a průkopnicí veterinární fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat
v ČR s mnohaletými zkušenostmi s rehabilitační prací se zvířaty, jsme se rozhodli vyhovět opakovaným žádostem o kvalitní a profesionální vzdělávání v oblasti rehabilitace zvířat, se zaměřením převážně na malá zvířata.

KDO JSME

Jsme progresivní team odborníků, připravený předat Vám maximum z našich znalostí a bohatých zkušeností v oblasti rekondiční a rehabilitační péče o zvířata.

Naše vzdělání si velmi pečlivě vybíráme a neustále na sobě pracujeme. Těší nás, že pro Vás můžeme být inspirací, a že Vám přinášíme stále nové trendy a informace v této oblasti.

Jsme autoři vlastních výukových materiálů a prezentací k odborným seminářům a kurzům, které jsme vytvořili nejen na základě našich vlastních zkušeností a znalostí, ale i díky konzultacím s veterinárními lékaři tak, aby splňovaly Vaše očekávání.

Klademe velký důraz na individuální přístup a prakticky zaměřenou výuku.

Klademe velký důraz na individuální přístup a prakticky zaměřenou výuku.


Bc. Kateřina Plačková, CCRP

Certified Canine Rehabilitation Practitioner
Člen International Association for Veterinary Rehabilitation and Physical Therapy 

Registrovaný veterinární fyzioterapeut vedený u Veterinární správy ČR. 
Zakladatelka a průkopnice fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat v České republice. Od roku 2008 se věnuje rehabilitaci malých zvířat na klinice ve Vetcentru Duchek s.r.o. pod vedením MVDr. Lukáše Duchka. Během let její práce pomohla na nohy stovkám ochrnutých psů a její jméno má ve veternární rehabilitaci nemalou váhu.
Specializuje se na práci s neurologickými pacienty, vypracovala svou vlastní metodiku pro práci se psy bez hluboké citlivosti pánevních končetin a s úspěchem ji aplikuje na své psí pacienty. V poslední době je také hojně vyhledávaná majiteli sportovně využívaných psů.
Přednáší rehabilitaci malých zvířat a další témata pro různé vzdělávací i zájmové organizace, vede své vlastní vzdělávací programy v projektu Physiodog Academy.
Mezi její zájmy patří práce na osobním rozvoji, ve volném čase jezdí na motorce a ráda vaří. Doma má německého pinče Felixe a téměř neustále některého z neurologických psích pacientů, jejichž majitelé z mnoha osobních důvodů nemohou či nezvládají pravidelnou rehabilitaci jejich mazlíčků. Těmto pacientům věnuje Katka svůj volný čas.
Více o práci, vzdělání a referencích klientů Katky se dozvíte na samostatných stránkách o fyzioterapii zvířat: www.physiodog.cz

Michaela Švorcová

Lektor semináře Využití aromaterapie v terapii zvířat



Michaela Švorcová v roce 2010 vytvořila projekt AROMAFAUNA, který nabízí aromaterapeutické prostředky, veterinární přípravky pro zvířata. Projekt proběhl za podpory Karla Hadka. 

Jsme rádi, že u nás odborník jakým je Míša Švorcová vyučuje semináře Využití aromaterapie v terapii zvířat



MVDr. Radek Musil

Lektor kurzu Ortopedické minimum v rehabilitaci zvířat

MVDr. Radek Musil je jedním z nejvýznamnějších odborníků v České republice. Specializuje se především na chirurgii tvrdých tkání a ortopedii a je oficiálním posuzovatelem pro DKL, DKK a luxaci pately. Svou veterinární praxi začal v roce 1995. Nyní působí na Veterinární klinice Monáda v Českém Brodě.

Radek Musil je lektorem kurzu Ortopedické minimum v rehabilitaci zvířat.

Jiří Beran

Lektor kurzu Bowenova terapie pro psy

Jiří Beran se od roku 1991 věnuje Reiki, reflexní terapii a psychoterapii. Od roku 1996 vyučuje Reiki a organizuje kurzy a vzdělávací akce. Je dlouholetým praktikem klasických masáží, reiki a Bowenovy terapie na lidech a od roku 2010 i na zvířatech. 

Jiří Beran je lektorem kurzu Bowenova terapie pro psy