Physiodog Academy

Při výběru našich lektorů a odborníků, se kterými je nám potěšením spolupracovat, klademe velký důraz nejen na jejich odborné vzdělání, ale především na konkrétní kladné výsledky při práci se psy a jejich pozitivní přístup jak k ošetřovaným psům, tak i k jejich majitelům.
Prioritou pro nás je komplexní přístup k práci s pohybovým aparátem psa, a dále respekt a uvědomění si důležitosti kvalitní diagnostiky před ošetřením psů a spolupráce s veterinárními lékaři.

 

Bc. KATEŘINA PLAČKOVÁ, CCRP
Certified Canine Rehabilitation Practitioner
Člen International Association for Veterinary Rehabilitation and Physical Theraypy

Registrovaný veterinární fyzioterapeut vedený u Veterinární správy ČR. 
Zakladatelka a průkopnice fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat v České republice. Od roku 2008 se věnuje rehabilitaci malých zvířat na klinice ve Vetcentru Duchek s.r.o. pod vedením MVDr. Lukáše Duchka. Během let její práce pomohla na nohy stovkám ochrnutých psů a její jméno má ve veternární rehabilitaci nemalou váhu.
Specializuje se na práci s neurologickými pacienty, vypracovala svou vlastní metodiku pro práci se psy bez hluboké citlivosti pánevních končetin a s úspěchem ji aplikuje na své psí pacienty. V poslední době je také hojně vyhledávaná majiteli sportovně využívaných psů.
Přednáší rehabilitaci malých zvířat a další témata pro různé vzdělávací i zájmové organizace, vede své vlastní vzdělávací programy v projektu Physiodog Academy.
Mezi její zájmy patří práce na osobním rozvoji, ve volném čase jezdí na motorce a ráda vaří. Doma má německého pinče Felixe a téměř neustále některého z neurologických psích pacientů, jejichž majitelé z mnoha osobních důvodů nemohou či nezvládají pravidelnou rehabilitaci jejich mazlíčků. Těmto pacientům věnuje Katka svůj volný čas.

Více o práci, vzdělání a referencích klientů Katky se dozvíte na samostatných stránkách o fyzioterapii zvířat: www.physiodog.cz
 

GABRIELA KUBÍČKOVÁ

K rehabilitační práci se psy přivedly Gábinu nemilé okolnosti, když jeden z jejích francouzských buldočků ochrnul a ani operace jeho zdravotní problém nevyřešila. Tehdy se začala zajímat o možnosti fyzioterapie zvířat a několik měsíců dojížděla se svým psím kamarádem do Prahy na pravidelné rehabilitace. 
Tato činnost jí natolik nadchla, že se rozhodla navštívit kurzy psích masáží, a dále kurzy Dornovy metody pro zvířata (pod vedením paní Andrey Dunové).
Gábina si našla garantujícího veterinárního lékaře, který nad její prací vykonává odborný dohled, absolvovala pokračovací kurzy Dornovy metody ve zvířecí i humánní sféře, navštívila opakovaně seminář o masážích psů, seminář Canine Touch pod vedením Ivany Ruddock a začala se terapii zvířat aktivně věnovat a předávat své zkušenosti dál - její portfolio klientů se rychle rozrůstá díky skvělým výsledkům, doporučením i jejímu komplexnímu pohledu na práci se psy. Gábina získala v roce 2013 certifikát Doporučeného terapeuta Dornovy metody (certifikát vydaný k datu 12. 10. 2013, platný do 12.10. 2014) a pravidelně spolupracuje na péči o zvířecí pacienty s veterinárními lékaři a fyzioterapeuty.

 

MONIKA PROCHÁZKOVÁ

Monika studuje inženýrský stupeň oboru management hotelnictví a lázeňství. O rehabilitaci zvířat se zajímá od roku 2012, kdy hledala vhodnou léčbu a prevenci pro svého zlatého retrievera Seana, který má problematické kyčle. Navštívila semináře "Jak správně namasírovat psa", "Péče o pohybový aparát psa" a "Hop na balón" pod vedením Kateřiny Plačkové a "Dornova metoda - zvířata" pod vedením Andrey Dunové.
Výsledky rehabilitace, které vidí na vlastním pejskovi, ji natolik oslovily, že se rozhodla nadále se vzdělávat v oblasti fyzioterapie zvířat a v budoucnu se tomuto oboru i věnovat. Je nadšenou majitelkou zlatého retrievera, v rodině mají tři. Ve svém volném čase se věnuje loveckému výcviku rodinných retrieverů, výstavám a canisterapii.
Monika nám pomáhá s administrativní prací v souvislosti s organizováním kurzů a čas od času za nás převezme prezentaci rekondičního cvičení se psy na veřejných akcích.

 

Pokud si myslíte, že byste rádi sdíleli naši filosofii, máte co nabídnout, jste připraveni splnit naše vysoké nároky a chcete být součástí našeho teamu, neváhejte nás kontaktovat.
TOPlist